راهنمای نصب سایت ساز 1.7 بر روی کامپیوتر

برای نصب نرم افزار سایت ساز نگارش 1.7 بر روی کامپیوتر شخصی خود باید اول برنامه های پیش نیاز آن نصب گردد (زیرا در واقع سایت ساز یک نرم افزار تحت وب میباشد پس باید برای اجرا بر روی کامپیوتر خود بستر مورد نیاز آن را فراهم آورد.) نرم افزار های مورد نیاز برای اجرای سایت ساز 1.7 به شرح زیر است.

نکته : ترتیب نصب شدن پیش نیاز های زیر بسیار مهم است.
  • IIS
  • Asp.net 1.1
  • SQL server 2005 or later

IIS (در واقع یکی از سرویس های ویندوز می باشد که ویندوزهای سرور XP pro و  vista pro و windows 7 pro وجود دارد. برای نصب این سرویس حتما باید ویندوز شما یکی از ویندوزهای گفته شده باشد در صورتی که ویندوز شما دارای سرویس فوق نباشد سایت ساز بر روی آن قابل نصب نخواهد بود.اگر از قبل این سرویس نصب شده است ممکن است  تمامی قسمت های مورد نیاز نصب نشده باشد.)
برای نصب IIS از راهنماهای زیر استفاده نمایید.

برای نصب Asp.net 1.1 از راهنماهای زیر استفاده نمایید.(نرم افزار سایت ساز 1.7 با VS2003 نوشته شده است پس برای اجرا به asp.net 1.1 نیاز دارد. توجه داشته باشید که نصب ورژن های بالاتر asp.net نیاز نصب asp.net 1.1 را بر طرف نمی کند و این ورژن حتما باید نصب شود.)

برای نصب SQL Server 2005 از راهنمای زیر استفاده نمایید. (بانک اطلاعاتی مورد استفاده در سایت ساز 1.7 SQL server 2005 میباشد که البته اگر ورژن آن بالا تر باشد مشکلی بوجود نخواهد آمد. اگر SQL Server شما از قبل بر روی کامپیوتر شما نصب شده است برای ست کردن آن اینجا را کلیک  نمایید.)

برای نصب نرم افزار سایت ساز 1.7 از راهنمای زیر استفاده نمایید.